Nyitva tartás

Szombat 9-13 -

HÍRADÓ

Gyerexáj

A nyári szüneti kézműves játszóházból egy kedves,
szívet melengető megszólalás az egyik résztvevő kisfiú szájából:
"Könyvtáros néni, olyan szép vagy, amikor mosolyogsz!"
Hőség van, elfáradunk mi is és a gyerekek is így a hétvége felé járva már,
de olyan üdítő tud lenni egy ilyen egyszerű, szívből jövő mondat! Ami arra ösztönöz,
nem baj ha zsong a fej, tele van a hócipő, mindenkinek egyszerre kell segíteni, akkor is:
"Tessék kérem mosolyogni!" :-)

Könyvtári foglalkozás a 48/49-es forradalomról 3.-4 osztályosok részére.
Az egyik feladat, egy keresztrejtvény, amelyet az 1848 március 15.-én este
a Nemzeti Színházban megtartott díszelőadás plakátjáról kell megoldani.
Az egyik meghatározás: Ő írta a bemutatott előadást, a Bánk Bánkot.
Az egyik csoport hosszasan nézi, nézi az eléjük tett lapot, mire a felfedezés nagy örömében rávágják:
Joó Zsoltné! ( A foglalkozások forgatókönyvét fejléccel szoktam ellátni, ott akadtak rá a nevemre)

Végül ez is egy megoldás, csak szegény, kedves Katona József nehogy megsértődjön miatta. :-)

Enikő Durrbele Dorkát olvasgat.
Nézi a pecsétet a könyvben, majd értetlenül néz rám:

- József a könyvtár tulajdona??? (Hajdú Ildikó)

Köszönet:

Az egyik könyvtári foglalkozás után az ovisok öltözködnek, húzzák a kabátjaikat, sapkáikat, amikor az egyik kisfiú odakönyököl a kölcsönző pultra elém, s a következőket mondja nagy széles mosollyal:

- Szuperré tetted a napomat!

Hát kell ennél nagyobb szakmai elismerés?

Világvége:

Könyvtári foglalkozás elsősökkel. Az évről, hónapokról, hetekről, napokról beszélgetünk a gyerekekkel egy kis irodalmi, matek és csillagászati megközelítésben, játékosan. Épp a régi időmérőket mutogatom képekről, amikor az egyik kisfiú nagy lelkesen jelentkezik:

- Könyvtáros néni lehet egy kérdésem?

- Természetesen Ádám, mond.

- Mikor jön el a világ vége? ????

Az agyamban a fogaskerekek magasabb üzemmódba kapcsolva milliónyi kérdés futtatnak át néhány másodperc alatt: Hogy a csudába jutott ez eszébe? Ki vagyok én, Nostradamus unokája? Az egész emberiséget foglalkoztató kérdésre, hogyan is válaszoljak egy nagyon okos 7 évesnek, mikor erre nem készültem fel????

Csillagnév:

Könyvtári drámafoglalkozás ovisokkal. Éppen a háztetőn üldögélünk, felnézünk az éjszakai égre, s a kérdésem a következő:

- Gyerekek, mit látunk fent az esti égbolton?

Ők sorolják: csillagokat, a Holdat!

- Nagyon ügyesek vagytok! És esetleg néhány csillagnak a nevét is ismeritek?

Nagy csönd (persze ezt vártam, hisz ovisok), amikor egy halk kis hangocska megszólal:

- A nagypapám.

A fojtogató sírástól alig tudtam magam összeszedni, hogy folytassam a foglalkozást.